Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

גשר בשיניים

הפלטה היא סוג של מכשיר יישור שיניים המשמש לתיקון היישור והמיקום של השיניים. הם עשויים בדרך כלל ממתכת, קרמיקה או פלסטיק.
המטרה העיקרית של הפלטה היא לתקן את היישור והמיקום של השיניים. המשמעות היא שהם נועדו להזיז את השיניים למצב טוב יותר כדי שיוכלו לתפקד כראוי.
הפלטה יכולה לשמש גם כאמצעי מניעה לילדים שיש להם סיכון גבוה לפתח שיניים עקומות או בעיות שיניים אחרות בעתיד.
ישנם סוגים רבים ושונים של פלטה, אך הנפוצים שבהם הם סוגריים וגומיות מתכת, המשתמשים בחוטים כדי להחזיק אותם במקומם על השיניים.
הפלטה היא סוג של מכשיר יישור שיניים המשמש לתיקון יישור השיניים. הפלטה מורכבת מסוגריים, רצועות וחוטים.
הפלטה יכולה להיות עשויה ממתכת או פלסטיק. הם מותאמים אישית כך שיתאימו לפה ולשיניים של כל אדם.
הפלטה היא מכשיר דנטלי המשמש לתיקון אי סדרים בשיניים.
הפלטה נועדה לתקן בהדרגה את אי הסדירות על ידי הפעלת לחץ על השיניים, אשר לאחר מכן מזיז אותן למצב הרצוי.
הלחץ מופעל באמצעות רצועות אלסטיות, המחוברות לסוגרי מתכת המקובעים על החלק הקדמי או האחורי של כל שן.
בסוגרי המתכת יש חורים קטנים שבהם אלסטיות עוברות ונצמדות לפלטה שלך.
ישנם סוגים שונים של פלטות, כגון: פלטות מתכת מסורתיות, פלטות קרמיות ומיישרים.

המדריך השלם לגשר בשיניים

הקדמה: מה הם פלטה?

הפלטה היא מערכת של מכשירים המיישרים את השיניים. הם פועלים על ידי הפעלת לחץ כלפי חוץ כך שהשיניים נעות בהדרגה למקומן הרצוי. . הפלטה משמשת לתיקון אי-סדירות בשיניים, כגון בולטות או צפיפות. הם משמשים גם כדי למנוע אובדן שיניים עקב עששת או פציעה.

היתרונות והחסרונות של יישור שיניים עם יישור שיניים

היתרונות של פלטות אורתודונטיות כוללים:

– שיפור בבריאות הפה

– שיניים נראות טוב יותר

– ביקורי שיניים פחות תכופים

החסרונות של פלטות יישור שיניים כוללות:

– זמן טיפול ארוך יותר (שנה עד שנתיים)

– טיפול יקר

סוגי פלטה לסוגי מקרים שונים

הפלטה היא מכשיר שיניים פופולרי שניתן להשתמש בו לתיקון בעיות שיניים שונות. ישנם סוגים שונים של פלטה לסוגים שונים של מקרים. פלטות שיניים מגיעות בצורות, גדלים וחומרים רבים. הפלטה קיימות כבר זמן רב ושימשו לתיקון בעיות שיניים רבות. הסוג הנפוץ ביותר של הפלטה הם סוגרי המתכת והחוטים המתחברים לשיניים על המשטחים החיצוניים. הסוגרים והחוטים האלה מחוברים זה לזה על ידי רצועות אלסטיות או קפיצים הנקראים ליגטורות אשר מושחלים דרך חריצים בסוגריים, לולאות בקצוות החוטים, או שניהם. הרצועות האלסטיות או הקפיצים מספקים מתח שמחזיק את השיניים שלך במקומן בזמן שאתה עונד אותן כדי להזיז אותן למצב הרצוי שלהן. ישנם גם סוגים אחרים של פלטה כגון פלטה לשונית ( הידוע גם בשם ריטיינר) הנשענים בחלק האחורי של הפה ואינם נוגעים בשיניים. אלה משמשים כדי לשמור את השיניים שלך היכן שהן צריכות להיות בזמן שאתה לובש אותן. מברשות שיניים וחוט דנטלי מומלצים מאוד. עליך לצחצח לאחר כל ארוחה, בוקר ולילה על מנת לסייע במניעת עששת והצטברות רובד.

כיצד לבחור את הפלטה הטובה ביותר עבור השיניים שלך

הפלטה היא סוג של מכשיר יישור שיניים המשמש ליישור שיניים ולשיפור מיקומן. ישנם סוגים רבים של פלטות, אך לכולם אותה מטרה – להפוך את השיניים שלך ישרות וקלות לניקוי. השלב הראשון בבחירת הפלטות הטובות ביותר עבור השיניים שלך הוא להבין איזה סוג של פלטה אתה צריך. אם אתה רוצה תיקון מהיר, אז סוגריים ברורים או מתכת יהיו בחירה טובה עבורך. אם לא, אז אולי כדאי לשקול פלטה לשונית כי הם יעילים יותר בתיקון שיניים עקומות ועקיצות. ישנם שלושה סוגים עיקריים של פלטה: מסורתית, לשונית ואינביזליין. ניתן להסיר את הפלטה המסורתית לצורך אכילת מזון אך אם לא מטפלים בהם כראוי עלולים לגרום לבעיות בחניכיים או עששת. לינג פלטה רגילה יעילה יותר עם שיניים עקומות ונקיצות יתר, אך לא ניתן להסיר אותן לאכילה. Invisalign, שהוא סגנון חדש של פלטה העושה שימוש בחוט דק שעובר בין השיניים ללא סוגרים או רצועות, הוא סוג הפלטה הנוח ביותר בעולם.

פלטה היא טיפול יישור שיניים נפוץ לשיניים שאינן מיושרות.
פלטה היא סוג של טיפול יישור שיניים בשיניים שאינן מיושרות. ניתן להשתמש בפלטה לטיפול בילדים או מבוגרים, והם מגיעים בסוגים רבים ושונים. סוג הפלטות הנפוץ ביותר נקרא פלטות מסורתיות, המשתמשות בסוגריים ובחוטי קשת ממתכת כדי להזיז את השיניים למצב הרצוי.
פלטות מסורתיות יכולות לשמש ילדים או מבוגרים, והן מגיעות בסוגים רבים ושונים. הסוג הנפוץ ביותר של הפלטה המסורתית נקרא פלטות "מסורתיות", המשתמשות בסוגריים ובחוטי קשת ממתכת כדי להזיז את השיניים למצב הרצוי.

מהו תפקידו של רופא השיניים בהליך הפלטה?

על מנת להבין את תפקידו של רופא השיניים בהליך הפלטה, ראשית עלינו להבין מה כרוך בהליך זה. המטרה העיקרית של הליך הפלטה היא ליישר שיניים על ידי שימוש בסוגריים וחוטים.
רופא השיניים יגרום למטופל לנשוך בפיה המחוברת לתוכנת מחשב. לאחר מכן, תוכנת המחשב תציג תמונה של מה תהיה התוצאה הסופית אם יבוצעו התאמות כלשהן. בדרך זו, רופא השיניים יכול לבצע התאמות לפני ביצוען בחיים האמיתיים.

טיפים לשמירה על חיוך מלא לאחר הטיפול

הטיפים הבאים יעזרו לכם לשמור על חיוך מלא לאחר הטיפול:

– לצחצח שיניים פעמיים ביום.

– השתמש במברשת שיניים חשמלית כדי להיפטר מפלאק.

– שתו מים לאורך כל היום כדי לשמור על לחות.

– אכלו מזונות בריאים שטובים לשיניים ולחניכיים.

– הימנעו מאכילת מזונות ומשקאות ממותקים שעלולים להזיק לשיניים.

איך אורתודנט קובע איזה סוג של פלטה מתאים לצרכים שלי?

אורתודנט יבדוק את הנשיכה או החסימה שלך ויקבע את יישור הלסת שלך. לאחר מכן הם ישתמשו במידע הזה כדי להחליט איזה סוג של סד הכי מתאים לך.
ישנם סוגים רבים של פלטה, אך שני הסוגים העיקריים הם:

-פלטות מסורתיות, המשתמשות בסוגריים ורצועות להזזת שיניים.

-יישורים ברורים, המשתמשים בסדרה של מגשי פלסטיק שקופים המעבירים בהדרגה את השיניים למקומן.

כמה עולות פלטה והאם יש דרך לשלם עליהן ללא ביטוח או תכנית שיניים?

פלטה היא טיפול יישור שיניים נפוץ לאנשים עם שיניים עקומות. הם יכולים להיות עשויים מתכת, קרמיקה או פלסטיק.
הפלטה משמשת ליישור השיניים ולתיקון הנשיכה. לרוב הם מורכבים מסוגריים המחוברים לחלק הקדמי של השיניים וחוט המחובר לסוגרים אלו. החוטים האלה נעים על התושבת ומכריחים את השיניים שלך למקומן.
עלות הפלטות משתנה בהתאם לחומר שממנו הן עשויות, כמה שיניים זקוקות לתיקון והיכן מתאימים אותן.כמה עולות פלטות בדרך כלל והאם יש דרך לשלם עליהן ללא ביטוח או תכנית שיניים? עלות הפלטה תשתנה בהתאם לחומרים מהם הם עשויים והיכן הם ממוקמים. באופן כללי,

האם אוכל ליישר שיניים ללא ביטוח או תוכנית שיניים בכלל?

אנשים רבים תוהים האם הם יכולים ליישר שיניים ללא ביטוח. החדשות הטובות הן שאתה יכול לקבל פלטה גם אם אין לך ביטוח שיניים. עלות הפלטה משתנה בהתאם לסוג הסד וחומרת מצב השיניים.
עלות הפלטה משתנה בהתאם לסוג הסד, חומרת מצב השיניים וגורמים נוספים כמו מיקום ורופא שיניים.אנשים רבים תוהים האם הם יכולים ליישר שיניים ללא ביטוח. החדשות הטובות הן שאתה יכול לקבל פלטה גם אם אין לך ביטוח שיניים. עלות הפלטה משתנה בהתאם לסוג הסד וחומרת מצב השיניים. עלות הפלטה משתנה בהתאם לסוג הסד, חומרת מצב השיניים וגורמים נוספים כמו מיקום ורופא שיניים. .

Braces

רוצים לחזור לחלק מסוים במאמר?

להצעת מחיר בנושא טיפולי שיניים וקבלת ייעוץ מקצועי השאירו פרטים:

בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

נושאים קשורים נוספים בנושא יישור שיניים

ביטוח יישור שיניים
ביטוח יישור שיניים

ביטוח אורתודונטי הוא סוג של ביטוח בריאות המכסה את עלות הטיפול האורתודונטי. טיפול אורתודונטי עלול להיות יקר, ולכן חשוב להצטייד בסוג ביטוח

Closeup Dentist and assistant operating for checking and teeth cleaning at dental clinic
יישור שיניים בלי גשר

האורתודנט ישתמש בסוג מיוחד של סוגר הנקרא לינגואלי כדי לחבר את השן לצד הלשוני של המקסילה. בגב השיניים ממוקמת תושבת לשונית, המאפשרת

A young beautiful girl in dental glasses treats her teeth at the dentist with ultraviolet light
יישור שיניים פנימי

יישור שיניים פנימי הוא שימוש בסמכים המותקנים בחלק הפנימי של השיניים. סוג זה של טיפול אורתודונטי משמש בדרך כלל לתיקון בעיות בנשיכה,