Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility

יישור שיניים בלי גשר

האורתודנט ישתמש בסוג מיוחד של סוגר הנקרא לינגואלי כדי לחבר את השן לצד הלשוני של המקסילה.

בגב השיניים ממוקמת תושבת לשונית, המאפשרת שימוש בהן באזורים שבהם המקום מוגבל.
מאחר ויישור שיניים הוא תחום מיוחד מאוד, חשוב שיהיה מומחה בתחום שיעזור לך. תזדקק למישהו שיודע לאבחן ולטפל בכל בעיה שעלולה להתעורר. מאמר זה יספק סקירה של יישור שיניים ללא גשר וכמה מהיתרונות הנלווים לטיפול מסוג זה.

גשר הוא מכשיר דנטלי שניתן להשתמש בו כדי להחליף שיניים חסרות.

זה בדרך כלל מכשיר קבוע שמתחבר לשיניים משני צדי החלל שבו השן חסרה. יישור שיניים ללא גשר מהווה חלופה לגשרים. האורתודנט יצור מכשיר שניתן לחבר לשתי השיניים הסמוכות ולאחר מכן לחבר אותו לשן הקיימת משני צידי החלל בו אין שן. כך הם יכולים לספק יציבות לכל שלוש השיניים ולשמור על מיקומן זו ביחס לזו בזמן הלעיסה והנשיכה.
הגשר האורתודונטי הוא מכשיר דנטלי המשמש להחלפת שן חסרה אחת או יותר. הגשר ממוקם מעל הרווח שנוצר מהשן או השיניים החסרות. מכינים את השיניים משני צידי הרווח על מנת לקבל כתר שיכסה את הרווח ויתחבר לשיניים הסמוכות. יישור שיניים ללא גשר מיועד לאנשים שלא רוצים להרכיב מכשיר, אבל עדיין רוצים שהחיוך שלהם יתיישר. טיפולים אלה כוללים הנחת סוגריים על גבי ותחתית השיניים הנותרות ושימוש בחוטים ורצועות אלסטיות על מנת להזיז אותם למקומם.

השיניים מיושרות ללא צורך בגשר.

זה נעשה בעזרת סוגרים וחוטים המחוברים לשיניים הקדמיות. התהליך אינו כואב ואינו מצריך כל קידוח או מילוי שיניים.
גשר יכול להיות אופציה משתלמת עבור מטופלים רבים, אך לא תמיד הוא הכרחי. במקרים מסוימים, אורתודונטיה ללא גשר יכולה להיות אופציה. גשר משמש בדרך כלל למילוי החלל שנותרו על ידי שיניים חסרות. אם למטופל יש שן אחת או יותר חסרות בחלק האחורי של הפה, יהיה עליו לשים גשר. שתל דנטלי יכול לשמש גם כדי להחליף את השן או השיניים החסרות ולשמש בסיס לגשר. עם זאת, אם יש רק שן אחת או שתיים שחסרות משני צידי הפה, יישור שיניים ללא גשר עשוי לעבוד היטב עבור אותו אדם. רופא השיניים יצטרך להעריך כל מקרה לגופו ולקבוע מה יתאים לו ביותר.

 • יישור שיניים ללא גשר נועד לעזור לך לתקן את יישור השיניים מבלי שתצטרך ללבוש פיסת מתכת בפה.
  היתרון העיקרי של יישור שיניים ללא גשר הוא שהם ניתנים להסרה ואינם מצריכים כל סוג של ניתוח או תפרים. הם גם זולים יותר מאשר הפלטה המסורתית וניתן להסירם לצורך אכילה, שתייה, צחצוח שיניים ופעילויות יומיומיות אחרות.
  לעששת, פציעה או פגם מולד בגשר שיניים. הגשר מותאם על שתי השיניים משני צידי השן החסרה, ושיניים מלאכותיות מחוברות לגשר.
  ניתן גם ליצור גשר כדי להחליף שן חסרה באמצעות עמוד. זה נפוץ יותר בחולים מבוגרים כאשר השיניים שחוקים יותר ואיבדו גובה.

 • ישנן דרכים רבות לתקן שן חסרה. דרך אחת היא להשתמש בשתל, דרך אחרת היא להשתמש בגשר. אבל מה אם אין לך מספיק שיניים לגשר?
  יישור שיניים ללא גשר הוא פתרון אחד שנמצא בשימוש כבר שנים. ניתן לחבר כתר שיניים מעל הרווח, אך הפתרון הזה אינו מושלם. זה יכול לגרום לכאב ואי נוחות עבור אנשים מסוימים וזה גם לא תמיד נראה טוב כמו שאתה עשוי לרצות שזה ייראה.

 • שאלה זו היא על כמה זמן לוקח לעבור טיפול אורתודונטי ללא גשר.
  לוקח בערך 18 חודשים עד שנתיים ליישר השיניים.

 • אילו גורמים עלי לשקול לפני החלטה על יישור שיניים ללא גשר?

  יישור שיניים ללא גשר, הידוע גם בשם Invisalign, הוא סוג של טיפול יישור שיניים שאינו משתמש בסוגריים מתכתיים כדי להחזיק את השיניים במקומן. במקום זאת, הם משתמשים במיישרים פלסטיק שקופים שמולבשים על השיניים כדי להזיז אותם בהדרגה למקומם הרצוי.
  היתרונות העיקריים של טיפול מסוג זה הם היותו נוח יותר ופחות מורגש מאשר פלטות מתכת מסורתיות. יש לו גם זמן טיפול מהיר יותר, מה שאומר שאתה יכול להוריד את הפלטה שלך מוקדם יותר מאשר עם סוגים אחרים של טיפולים.
  סוג זה של יישור שיניים אינו מתאים לכל אחד ויש כמה גורמים שכדאי לקחת בחשבון לפני שתחליטו אם זה הטיפול המתאים לכם או לא.

Closeup Dentist and assistant operating for checking and teeth cleaning at dental clinic

רוצים לחזור לחלק מסוים במאמר?

להצעת מחיר בנושא טיפולי שיניים וקבלת ייעוץ מקצועי השאירו פרטים:

בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

נושאים קשורים נוספים בנושא יישור שיניים

ביטוח יישור שיניים
ביטוח יישור שיניים

ביטוח אורתודונטי הוא סוג של ביטוח בריאות המכסה את עלות הטיפול האורתודונטי. טיפול אורתודונטי עלול להיות יקר, ולכן חשוב להצטייד בסוג ביטוח

A young beautiful girl in dental glasses treats her teeth at the dentist with ultraviolet light
יישור שיניים פנימי

יישור שיניים פנימי הוא שימוש בסמכים המותקנים בחלק הפנימי של השיניים. סוג זה של טיפול אורתודונטי משמש בדרך כלל לתיקון בעיות בנשיכה,